(Turkish) Onur Kurulu


Burhan Alkış

Başkan


1973 İ.T.İ.A Eczacılık Yüksek Okulundan (Marmara Üniversitesi) mezun oldu. Ankara Üniversitesi Farmasötik Teknoloji Ana Bilim Dalında Yüksek lisans eğitimine başladı. Aynı yıllarda Ankara Üniversitesi D.T.C.F. Fransız Filolojisi bölümünde öğrenim gördü.1973-1985 tarihleri arasında Kapadokya (Avanos)’da serbest eczacılık yaptı.1985-1990 yılları arasında İstanbul İngiliz Kültür (I.T.B.A)’de dil eğitimini tamamladı. Aynı dönemde solfej, armoni, kompozisyon, piyano ve şan eğitimi aldı. 1990-2011 yılları arasında SSK Beykoz Devlet Hastanesi, SSK ve S.B. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Eczacılık, Baş Eczacılık görevlerini yürüttü. 2011 yılında Sağlık Bakanlığındaki görevinden emekli oldu. Halen Ecza Ticarethanesinde Eczacı Mesul Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Ersin Güner

Üye


1998 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun olmuştur. 2003 yılına kadar Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Kimya Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. 2001 yılında yüksek lisans eğitimi burada tamamlamıştır. 2003 yılında Konya Numune Hastanesi’nde eczacı olarak görev yapmaya başlamış ve 2005 yılından itibaren aynı hastanede başeczacı olarak görevini yürütmektedir. 2015-2017 yılları arasında EAHP genel kurulunda Türkiye delegesi olarak görev yapmıştır. 2022 yılında Biruni Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Kimya Anabilim Dalı’nda doktora eğitimini tamamlayarak ‘Doktor Eczacı’ ünvanı almıştır. Selçuk Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde misafir öğretim üyesi olarak ders vermektedir.

Ömer Sağlık

Üye


1995 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun olmuştur. Aydın Üniversitesi Sağlık İşletmeleri Yönetimi Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Eczane eczacılığı, özel hastane ve kozmetik sektöründe görev yapmış ve 2004 yılında kamuya atanarak Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde Sorumlu/Baş eczacı olarak çalışmıştır. 2016 yılından bu yana KHB Bakırköy Genel Sekreterliğinde 663 sözleşmeli statüte stok Birim sorumlusu Eczacı-Uzman olarak görev yapmaktadır.

Banu Şahin

Üye


1993 yılında Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun olmuştur. 1994 yılında Aydın İl Sağlık Müdürlüğü’nde göreve başlamıştır. Aynı yıl Ankara İl Sağlık Müdürlüğü’ne tayin olmuştur. 2003 yılında Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü’nde Biyolojik Ürünler Şube Müdürlüğü’ne atanmıştır. 2012 yılında Genel Müdürlüğün, Kurum olması ile Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Tıbbi Beslenme Ürünleri Birim Sorumluluğu görevine getirilmiştir. 2020'de buradan emekli olmuştur. Halen 2022 yılında başladığı MAY Global Medikal Ecza Ticarethanesi Mesul Müdürlüğü görevine devam etmektedir.

Funda Alper

Üye


İzmir doğumlu. 1991 yılı Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu. 2006 yılından itibaren Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde eczacılık ve baş eczacılık görevini yürütmektedir. 

Substitue Members


Devrim Demir Dora


Hacette

Sırma Giritli


ÖZLEM BULUT


LİV HOSPİTAL ANKARA

Share Share