TEHLİKELİ İLAÇLARIN GÜVENLİ HAZIRLIĞI


[cmsms_row][cmsms_column data_width=”2/3″][cmsms_text]

Sayın Sağlık Çalışanı,

Tüm Kamu Eczacıları Derneği (TÜKED) olarak, hasta ve sağlık çalışanı güvenliğinin esas olduğu kemoterapi ilaç hazırlama işlemlerinde, ülkemizdeki farkındalığı ve standartları geliştirmek adına uzun süredir çalışmalar yapmaktayız.

Bildiğiniz gibi, kemoterapi ilaç hazırlığı, doğası gereği sağlık çalışanlarına yönelik riskler içermektedir. Bu risklerden korunmak için, önce risklerin ne olduğunu iyi tespit etmeli ve bunları engellemeye yönelik dünyada kabul görmüş standart ve kılavuzlara da uyum için çaba sağlamalıyız.

Bu doğrultuda, dünyada önde gelen otoritelerden olan the Joint Commission ile ortak bir toplantı düzenliyoruz. Toplantımızda kemoterapi ilaç hazırlığındaki mevcut riskler, başta olmak üzere dünyadaki kılavuzlar, ve bu kılavuzların önerisi doğrultusunda bu ilaçların hazırlanması ve hastaya transferi konularını tüm yönleriyle ele alacağız.

Toplantımıza katılımınız bizleri mutlu edecektir. 

Saygılarımla,

Ecz. Mustafa GÖNEN

Tüm Kamu Eczacıları Derneği Başkanı

NOT: Katılım için TÜKED sekretaryasına bilgi verilmelidir.
İletişim : 0312 417 17 15

[/cmsms_text][/cmsms_column][cmsms_column data_width=”1/3″][cmsms_counters type=”vertical” count=”5″ icon_size=”30″ icon_space=”60″ icon_border_width=”0″ icon_border_radius=”50%” animation_delay=”0″][cmsms_counter value=”100″ icon_type=”icon”]Azami Katılımcı Sayısı[/cmsms_counter][/cmsms_counters][/cmsms_column][/cmsms_row]

Share Share